overzicht

Centrum Integrale Psychiatrie van Lentis verwerft TOPGGz-keurmerk

Gepubliceerd: 22-10-2020

Het bestuur van de Stichting Topklinische GGz (TOPGGz) kende op 12 oktober het TOPGGz-keurmerk toe aan het Centrum Integrale Psychiatrie (CIP) van Lentis voor de komende vier jaar. Het CIP richt zich op volwassenen met ernstige chronische angst- en stemmingsstoornissen. De focus ligt op symptomatisch, maatschappelijk én persoonlijk herstel, vanuit een op positieve gezondheid en veerkracht gerichte aanpak.

TOPGGz-keurmerk

TOPGGz kent het keurmerk toe aan topklinische afdelingen die kunnen aantonen dat zij hoogspecialistische patiëntenzorg combineren met het ontwikkelen van nieuwe behandelmethoden, wetenschappelijk onderzoek en structurele kennisoverdracht.

Deze afdelingen (expertisecentra) bieden uitkomst voor patiënten met ernstige, complexe en/of zeldzame aandoeningen, die onvoldoende resultaat hebben van een behandeling in de specialistische (tweedelijns) geestelijke gezondheidszorg.

Naar schatting 5% van alle patiënten in de Nederlandse ggz heeft een hoogspecialistische zorgvraag. Door het keurmerk is het voor patiënten en verwijzers zichtbaar welke afdelingen deze erkende hoogspecialistische geestelijke gezondheidszorg leveren en voor welke doelgroep.

Strenge criteria

Aan toekenning van het keurmerk gaat een zeer uitgebreide visitatieprocedure vooraf, waarin de afdeling wordt getoetst op strenge criteria op het gebied van hoogspecialistische en innovatieve patiëntenzorg, wetenschappelijk onderzoek, opleiding en onderwijs. De toetsing wordt uitgevoerd door een onafhankelijke, landelijke commissie. 

Trots op het CIP

Het CIP en Lentis zijn bijzonder verheugd over de toekenning van het keurmerk. Arien Storm, psychiater en lid raad van bestuur van Lentis: “We zijn bijzonder trots op het CIP. Deze afdeling biedt uitstekende zorg voor een doelgroep met zeer complexe en/of chronische angst- en stemmingsstoornissen. Ze gaan daarbij moeilijke en controversiële onderwerpen niet uit de weg. De werkwijze en methoden die het CIP heeft ontwikkeld, hebben hun weg gevonden door onze organisatie en daar hebben we allen veel profijt van. Voorbeelden zijn mindfulness, compassie en het Lentis Leefstijl programma”.

Van controversiële pionier naar toonaangevende innovator in de ggz 

Rogier Hoenders, psychiater, oprichter en boegbeeld van het CIP: “We zijn erg blij met deze erkenning door TOPGGz. Waar wij 15 jaar geleden nog wel eens kritiek kregen op onze aanpak, zien we dat onderwerpen als leefstijl, natuurlijke middelen, zingeving en integrale geneeskunde (inter)nationaal steeds meer navolging krijgen in de zorg. Dit komt onder meer door de uitkomsten van innovatie en wetenschappelijk onderzoek, door de behoeften van patiënten, doordat medische informatie overal op internet beschikbaar is en door de veranderende tijdgeest”.

“Onze afdeling biedt patiënten met ernstige chronische klachten, waarbij een richtlijn conforme aanpak onvoldoende heeft opgeleverd, hoogspecialistische behandeling. 

Naast reguliere geneeskundige interventies maken een gezonde leefstijl en het gebruik van uitsluitend wetenschappelijk bewezen effectieve natuurlijke middelen deel uit van het behandelaanbod. Complementaire zorg wordt door onze afdeling niet geboden. De innovatieve interventies die op onze afdeling worden aangeboden zijn of worden altijd wetenschappelijk onderzocht. Uitgangspunt van onze afdeling is een open gesprek met onze patiënten over hun ideeën, wensen en behoeften om hen op zorgvuldige wijze te kunnen begeleiden en in gezamenlijk overleg te komen tot de meest optimale behandeling”.

Lees meer over het werk van het CIP:

’Eigenlijk kun je beter spreken van culture based, dan van evidence based’

“Een ernstige psychose behandel je niet enkel met visolie en hardlopen”

Bron: Persbericht Lentis

------------------------------------------------------------------

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op de gratis nieuwsbrief dan iets voor jou! GGZ Totaal verschijnt tweemaal per maand en behandelt onderwerpen over alles wat met de ggz te maken heeft, onafhankelijk en niet vooringenomen.

Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, Opgeven van je mailadres is voldoende.
Of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines.

 

 

Overig nieuws


14-05-2025 - Nieuwe beschermd wonen locatie voor mensen met eetstoornis
14-05-2025 - Studies naar psychofarmaca verwaarlozen afkomst, en dat is een probleem
13-05-2025 - ‘Middel tegen kaalheid en prostaatklachten kan leiden tot suïcidale gedachten’
13-05-2025 - Petitie 'Stop eenzame opsluiting' aangeboden aan Kamer
12-05-2025 - Familieopstellingen
12-05-2025 - “You’re treating me like an animal!”
12-05-2025 - Gaat kunstmatige intelligentie de therapeut vervangen?
12-05-2025 - Acceptance and Commitment Therapy (ACT)
12-05-2025 - Waal
12-05-2025 - Persoonlijkheidsdiagnostiek, een praktische gids
12-05-2025 - Mijn verloren dochter. Rouw om mijn springlevende oogappel
12-05-2025 - De podcasts
12-05-2025 - De bibliotheek
09-05-2025 - Factsheet autisme en overgang
09-05-2025 - Meer vraag naar patiëntenvertrouwenspersonen
07-05-2025 - Pleidooi voor vaste rol psycholoog in euthanasie bij psychisch lijden
07-05-2025 - Jongeren met mentale gezondheidsproblemen ervaren sociale media anders
06-05-2025 - Bestuur instelling moet opstappen van inspectie
06-05-2025 - Patricia Esveld stopt als bestuurder van Pro Persona
06-05-2025 - MIND heeft zorgen over voorjaarsnota, maar ziet ook lichtpuntjes
05-05-2025 - Hoe hersenactiviteit verandert bij de overgang van vroege naar chronische psychose
02-05-2025 - Betere autismediagnostiek bij mensen met verstandelijke beperking
02-05-2025 - De link tussen slapeloosheid, angst en depressie
02-05-2025 - Probiotica verminderen negatieve gevoelens, maar vervangt geen antidepressiva
01-05-2025 - Aantal jongeren in jeugdbescherming laagst sinds 2015
30-04-2025 - Donkere persoonlijkheden van politici versterken politieke verdeeldheid
28-04-2025 - Volle bak!
28-04-2025 - ISTDP geeft aandacht aan onderliggende Cluster C persoonlijkheidsproblematiek
28-04-2025 - Psychische kwetsbaarheid in cabaretvorm
28-04-2025 - Placebo’s werken beter als je weet waaróm ze werken
28-04-2025 - De toxische gezinsdynamiek bij dwingende controle

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • congres
  • corona
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Nieuwe beschermd wonen locatie voor mensen met eetstoornis

  • Studies naar psychofarmaca verwaarlozen afkomst, en dat is een probleem

  • ‘Middel tegen kaalheid en prostaatklachten kan leiden tot suïcidale gedachten’

  • Petitie 'Stop eenzame opsluiting' aangeboden aan Kamer

  • Familieopstellingen

    van de redactie

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2025 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio