overzicht

Ggz-instelling Dokter Bosman na overname uit financiële problemen, maar vraagtekens blijven

Gepubliceerd: 18-11-2019

Ggz-instelling Dokter Bosman is vorige week overgenomen door  investeringsmaatschappij DRB. ”De zorgorganisatie kan zich blijven richten op de primaire taak en dat is het leveren van zorg van hoge kwaliteit. Er is  weer voldoende financiële draagkracht in huis zodat de continuïteit van zorg gewaarborgd is.” Dat schrijft ggz-instelling Dokter Bosman op haar website, De instelling kwam vorige week in het nieuws omdat er forse schulden waren.

Michiel Bosman, oprichter van Dokter Bosman over de overname op de site van Dokter Bosman: “Ik heb met een aantal partijen gesproken over overname. Er was veel interesse in onze innovatieve, op positieve gezondheid gestoelde organisatie. Ik heb bewust gekozen voor DRB als overnamepartner, omdat zij net als ik kiezen voor continuïteit; het belang van cliënten en medewerkers staat altijd voorop. DRB investeert in de organisatie, waardoor we de komende jaren nog meer cliënten kunnen helpen.”

Bosman is blij dat hij de organisatie aan een enthousiaste partij heeft kunnen overdragen. De zorgorganisatie is twaalf jaar geleden opgericht vanuit het ideaal om kleinschalige en klantvriendelijke zorg te leveren, en een zeer innovatieve en transparante partner te zijn voor cliënten, gemeenten, verwijzers en verzekeraars. Bij Dokter Bosman wordt de toon niet gezet door regels en protocollen, maar door de cliënten en behandelaars zelf. Dat is en blijft het DNA. Ook de overnemende partij is zeer gedreven om die lijn door te zetten.

Vraagtekens

Follow The Money (FTM), dat al eerder publiceerde over de financiele perikelen bij de instelling, is kritisch. Het medium vraagt zich af hoeveel heeft DRB voor Dokter Bosman heeft betaald en in welke vorm: een koopsom voor aandelen, een lening of versterking van het werkkapitaal?

Ook vraagt FTM zich af, wie de dagelijkse leiding heeft bij Dokter Bosman. DRB zou van plan zijn om de directie, onder wie oprichter en directeur Michiel Bosman, te vervangen, evenals de driekoppige raad van toezicht. De afgelopen weken bleek al dat Michiel Bosman had plaatsgemaakt voor een interim-directeur: Hein Roovers. Maar in het persbericht van woensdag voert alleen Michiel Bosman het woord namens het bedrijf. Uit niets blijkt dat hij geen bestuurder meer is.

De allerbelangrijkste financiële die FTM stelt is wat er gebeurde in 2016. In dat jaar kelderde het eigen vermogen van Dokter Bosman volgens FTM met 5 miljoen euro: van circa 2,5 miljoen positief naar circa 2,5 miljoen euro negatief. Er werd voor het eerst verlies geleden. Dit had naar buiten kunnen komen in het niet gepubliceerde jaarverslag van 2016. Het werd pas duidelijk bij de publicatie van het jaarverslag 2017 dat in strijd met alle wetten en regels pas in augustus 2019 bij het ministerie van VWS gedeponeerd. Zo bleef lang voor de buitenwereld verborgen hoe slecht de Amersfoortse GGZ-instelling ervoor stond, aldus FTM.

Follow the Money tracht al drie weken deze vragen beantwoord te krijgen, maar zegt geen respons te krijgen.

Toekomstvaste zorg

Dave Schmidt van DRB is blij dat alle partijen tot overeenstemming zijn gekomen. “Het is echt prijzenswaardig hoe alle betrokken partijen nu samen optrekken. Van meet af aan was het gezamenlijke doel de hoogwaardige zorg te continueren. Met het sluiten van deze overeenkomst wordt de zorg voor alle cliënten gegarandeerd.” Dokter Bosman is in staat weer vooruit te kijken. Het ideaal om de zorg passender te maken kan verder gerealiseerd worden. De organisatie zal samen met verzekeraars en gemeenten aan de ontwikkeling van toekomstvaste en kwalitatieve zorg werken. Dat is in het belang van cliënten en alle betrokkenen.

Bron: Dokter Bosman / Follow The Money

 

Vind je dit interessant? Misschien is een abonnement op het gratis magazine dan iets voor jou! Abonneren kan direct via het inschrijffomulier, of kijk eerst naar de artikelen in de vorige magazines

Overig nieuws


09-05-2025 - Factsheet autisme en overgang
09-05-2025 - Meer vraag naar patiëntenvertrouwenspersonen
09-05-2025 - Schizofrenie voorspelbaar met AI? Onderzoek toont veelbelovende resultaten
07-05-2025 - Pleidooi voor vaste rol psycholoog in euthanasie bij psychisch lijden
07-05-2025 - Jongeren met mentale gezondheidsproblemen ervaren sociale media anders
06-05-2025 - Bestuur instelling moet opstappen van inspectie
06-05-2025 - Patricia Esveld stopt als bestuurder van Pro Persona
06-05-2025 - MIND heeft zorgen over voorjaarsnota, maar ziet ook lichtpuntjes
05-05-2025 - Hoe hersenactiviteit verandert bij de overgang van vroege naar chronische psychose
02-05-2025 - Betere autismediagnostiek bij mensen met verstandelijke beperking
02-05-2025 - De link tussen slapeloosheid, angst en depressie
02-05-2025 - Probiotica verminderen negatieve gevoelens, maar vervangt geen antidepressiva
01-05-2025 - Aantal jongeren in jeugdbescherming laagst sinds 2015
30-04-2025 - Donkere persoonlijkheden van politici versterken politieke verdeeldheid
28-04-2025 - Volle bak!
28-04-2025 - ISTDP geeft aandacht aan onderliggende Cluster C persoonlijkheidsproblematiek
28-04-2025 - Psychische kwetsbaarheid in cabaretvorm
28-04-2025 - Placebo’s werken beter als je weet waaróm ze werken
28-04-2025 - De toxische gezinsdynamiek bij dwingende controle
28-04-2025 - De sprong
28-04-2025 - De podcasts
28-04-2025 - De bibliotheek
26-04-2025 - Ggz-pionier geridderd tijdens lintjesregen
25-04-2025 - Marktwerking in cruciale ggz wordt verder teruggebracht
24-04-2025 - Psilocybine: geen wondermiddel tegen alcoholverslaving, wél positieve bijeffecten
24-04-2025 - Nieuw bestuurslid Akwa GGZ vertegenwoordigt verpleegkundig perspectief
23-04-2025 - Uitspraak rechtbank: NZa mag HoNOS+ gegevens verzamelen
23-04-2025 - Leden vakbonden stemmen in met cao ggz
22-04-2025 - Menzis dwingt aanbieders om complexe psychische patiënten aan te nemen
22-04-2025 - Priovi, online therapie voor mensen met borderline, geeft hoopvolle resultaten
21-04-2025 - Drie miljard extra voor jeugdzorg

Laatste nieuws

Tagcloud


  • autisme
  • congres
  • corona
  • depressie
  • gedicht
  • jeugdzorg
  • personalia
  • recensie
  • suicide
  • verslaving

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

LET OP: GGZ Totaal is geen instelling voor behandeling of begeleiding. Neem daarvoor contact op met de eigen behandelaar of huisarts.
t: -
info@ggztotaal.nl

Deel deze pagina

Neem contact op


Op de hoogte blijven?


Vul uw emailadres in en ontvang gratis ons magazine!

 

 

Disclamer & privacy


Hoe gaan we met jouw gegevens om?

 

Het laatste nieuws


  • Factsheet autisme en overgang

  • Meer vraag naar patiëntenvertrouwenspersonen

  • Schizofrenie voorspelbaar met AI? Onderzoek toont veelbelovende resultaten

  • Pleidooi voor vaste rol psycholoog in euthanasie bij psychisch lijden

  • Jongeren met mentale gezondheidsproblemen ervaren sociale media anders

Zoeken


 

Social media


FacebookTwitterLinkedInInstagram

 

Weesperzijde 10-H   |   1091 EA Amsterdam   |  info@ggztotaal.nl   |   Webdesign PEW

Copyright 2025 - GGZ Totaal
Inloggen | Ziber Website | Design by PEW Grafisch ontwerpstudio